Imprezy czytelnicze

8 marca w szkolnej bibliotece odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości  Zaczarowanej zagrody . W finale wzięło udział sześć uczennic z klas drugich SP. Uczestniczki miały do rozwiązania 5 różnych zadań. Układały puzzle, rozwiązywały krzyżówkę, zakreślały prawidłowe odpowiedzi , układały zdanie z rozsypani wyrazowej oraz odpowiadały na pytania. Najlepiej poradziły sobie z wszystkimi zadaniami: Agatka Maluchnik z klasy 2a i Esterka Makula z klasy 2b. Obie dziewczynki zajęły pierwsze miejsce, drugie miejsce zdobyła Zuzia Trojanowska z klasy 2a, a trzecie uzyskała Paulina Łysień również z klasy 2a. Wszystkie uczestniczki konkursu zostały nagrodzone za bardzo dobrą znajomość lektury .

W marcu miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika. Uczniowie klasy I a i I b obejrzeli inscenizację przygotowaną i przedstawioną przez uczennice klasy 4c. Najmłodsi czytelnicy rozpoznawali znane postacie bajkowe, zaznajomili się z prośbami książki, uroczyście obiecali szanować książki i przestrzegać regulaminu biblioteki szkolnej. Każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książki oraz pamiątkowy dyplom.