Konkurs świetlicowy „Wiem, co jem”

Zaczęło się tajemniczo… Pani w cudacznym kapeluszu, odgłosy krowy, pudełko ze smakołykami – tak powitałyśmy w czwartek uczniów kl. I i III. Następnie podczas zabawy ruchowej dzieci zostały podzielone na cztery zespoły: śliwki, gruszki, cytrynki i marchewki.

Po serii zagadek można się już było zorientować, że tematem konkursu będzie jedzenie. Druga konkurencja polegała na odgadnięciu, co skrywa wspomniane wcześniej pudełko. Dzieci z zasłoniętymi oczami wąchały i smakowały: jabłka, ogórki, seler naciowy, szpinak, kiwi, cynamon,wędliny, płatki itp. Nie wszystkim udało się poprawnie wykonać zadanie, ale nie przeszkodziło to w dobrej zabawie i po zakończeniu konkursu trzeba było znów skorzystać z uszczuplonych zasobów skrzynki.

Kolejne wyzwaniem dla drużyn to odszukanie ukrytych obrazków, co dla spostrzegawczych zawodników nie stanowiło żadnego problemu. Najtrudniejszą konkurencją było odczytanie zaszyfrowanego hasła zamkniętego w balonie. Po podliczeniu punktów okazało się, że potrzebna jest dogrywka. O zwycięstwie zdecydowały rzuty „owocowo-warzywną” kostką. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a sukces Sary, Kamili i Soni świętowaliśmy lodami. Dziewczyny dostały zabawne gadżety.