Książki z humorem

Dziś chciałam przedstawić kilka dowcipnych książek, które z pewnością poprawia Wam nastrój. Najmłodszym czytelnikom  polecam trzy  książki, które warto przeczytać.

Pierwsza to „Gofrowe serce” Marii Parr. Pełna humoru, wzruszająca opowieść o tym, czym jest prawdziwa przyjaźń, gdy ma się 9 lat.
Lena jest sąsiadką Kręciołka. I jego najlepszym przyjacielem. Kręciołek nie wie tylko – choć bardzo by chciał – czy on jest najlepszym przyjacielem Leny. Wie za to na pewno, że gdy ma się taką sąsiadkę i najlepszego przyjaciela, nie istnieje coś takiego jak zwykłe dni i codziennie może się zdarzyć wiele dziwnych rzeczy… Książkę można pobrać w PDF.

Druga książka niemieckiej autorki Schoenwald Sophie nosi zabawny tytuł „Wielkie mycie zębów w zoo”.   Niezwykle oryginalna, zabawna i zarazem bardzo pouczająca opowieść, która na długo pozostaje w pamięci! W całym zoo czuć było nieprzyjemny zapach, ponieważ nikt nie chciał myć zębów. Wszystkie zwierzęta uznały, że to głupie i niepotrzebne. Pewnego dnia dyrektor zoo, pan Niecierpliwiec, postanowił zmienić ten stan rzeczy. Wymyślił zatem sprytny plan, który zamierzał przeprowadzić z pomocą nieustraszonego jeża Ignacego Miętusa.

Kolejna śmieszna książka o zwierzętach to „ Zabawne życie zwierząt domowych”.

Sekrety zwierząt wreszcie odkryte!

Wesołe życie zwierząt to bardzo dowcipne opowieści ze świata zwierząt. Bawią do łez i odpowiadają na pytania, o czym tak naprawdę myśli jamnik patrząc na długą kiełbaskę? Dlaczego kot czasami omija kuwetę? Książka jest jednak nie tylko zabawna, ale i uczy empatii. Wewnątrz – prawdziwa gratka. Czarno-białe ilustracje autorstwa wielokrotnego laureata konkursów graficznych Roba Jonesa.
                                                            Powyższy opis pochodzi od wydawcy

Dla nieco starszych dzieci polecam nową serię „Moje życie jako…” Janet Tashjian. To pełne humoru przygody dwunastoletniego chłopaka i jego przyjaciół. Do tej pory pojawiły się sześć  części. Seria porównywana z ulubionym „Dziennikiem cwaniaczka”.

Kolejna książka jest znana wielu czytelnikom, to  „Dynastia Miziołków” Joanny Olech w 1993 roku była drukowana w odcinkach przez czasopismo „Świat Młodych”. Otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a rok później została nagrodzona w konkursie „Dziecięcy Bestseller Roku”. Powstała nawet wersja dla niewidomych, napisana alfabetem Braille`a.

Książka opowiada o losach zabawnego Miziołka i jego rodziny – Mamiszona, Papiszona oraz młodszego rodzeństwa, Kaszydła i Małego Potwora. Graficznie książkę opracowała Anna Wojtunik. Książkę można pobrać w PDF lub pobrać audiobook w MP3.

I na koniec coś dal dorosłych. „ Ostatnia arystokratka” to pierwsza część  przezabawnej historii czeskiej rodziny Kostków. Kolejne części to:„Arystokratka w ukropie”, „Arystokratka na koniu” i „Arystokratka i fala przestęp na zamku Kostka”.

Chcesz podejrzeć osobliwy świat arystokracji, w którym bohaterowie są jak kukiełki zmagające się z rolami przypisanymi im przez złośliwą historię? Chcesz spędzić miło czas, śmiejąc się i śmiejąc?

Doskonale, czekamy właśnie na Ciebie, by zacząć przedstawienie. Witamy w Czechach i u Czechów, którym niezmiennie dopisuje dobry humor. Dowód? Ostatnia arystokratka Evžena Bočka.

Rodzina Kostków powraca z Ameryki do Czech, by przejąć dawną siedzibę rodu – zamek Kostka. W zamku zastają dotychczasowych pracowników: kasztelana, ogrodnika oraz kucharkę. Jak nowi właściciele poradzą sobie w nowej rzeczywistości? Jak odnajdą się w rolach dotychczas nieodgrywanych?

Przewrotny humor i galeria nietuzinkowych osobowości gwarantują dobrą zabawę. Obok historii opowiedzianej w taki sposób nie można przejść obojętnie. Mamy do czynienia z jedną z najzabawniejszych książek XXI wieku!

                                                            Olga Kowalska z bloga WielkiBuk.com

oprac. Alicja Woźnica