Projekt eTwinning

W czasie zdalnego nauczania zrealizowaliśmy projekt informatyczno-językowy eTwinning „Tak żyjemy na kwarantannie”. Naszymi partnerami były dwie szkoły z Litwy, dwie z Łotwy i jedna z Azerbejdżanu. Cel projektu to nauka języków obcych w ciekawy dla ucznia sposób oraz kreatywne wykorzystanie technologii komputerowej. Naszym tematem przewodnim była zdalna nauka oraz sposoby wykorzystania wolnego czasu. Każdy uczeń mógł wybrać temat pracy i przedstawić go w wybrany przez siebie sposób. Między innymi było to tworzenie prezentacji, plakatów, infografik, rysunków oraz kolaży. Jednym z tematów był kolaż na temat naszego miasta. Prace naszych uczniów przyczyniły się do promocji Skoczowa i regionu w krajach partnerskich.

Dzięki projektowi uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania i pasje, takie jak fotografia lub nagrywanie interesujących miejsc i zdarzeń. Co najważniejsze – z radością i pasją uczyli się języków obcych, korzystali z różnych narzędzi informatycznych. W przyszłości z pewnością będziemy chcieli kontynuować współpracę z naszymi partnerami zza granicy.