ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku tradycyjnie obchodziliśmy Święto Bibliotek Szkolnych. Dla młodszych uczniów został zorganizowany  konkurs  plastyczny  pt. „Laleczka – postać z ulubionej bajki”. Podczas długich przerw w bibliotece przeprowadzane były eksperymenty, cieszące się jak zwykle dużym zainteresowaniem. Można było również zagrać w gry planszowe.

W ostatnim tygodniu października odbył się szkolny konkurs „ Mistrz Głośnego Czytania”. Uczniowie byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 2 – 4 SP oraz klasy 5 – 8 SP. Młodsi uczestnicy losowali  fragmenty książki Justyny Bednarek „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, starsi  fragmenty „ Dynastii Miziołków” Joanny Olech. W młodszej kategorii wiekowej zwyciężył uczeń klasy 4a Samuel Gulej , a w starszej Oliwia Kubicius  z klasy 7a.