Wrzesień i październik pod znakiem bezpieczeństwa

W pierwszych miesiącach nauki postawiliśmy na przypomnienie i utrwalenie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Uczniowie spotykali się z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa w różnych sytuacjach – jako uczestników ruchu drogowego, w drodze do i ze szkoły, w kontaktach z nieznajomymi, ze zwierzętami oraz w różnych innych sytuacjach życiowych. Zdobywali wiedzę teoretyczną i utrwalali ją praktycznymi ćwiczeniami. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję spotkać się z przedstawicielami skoczowskiej Straży Miejskiej, zajęcia poprowadził komendant Marian Machalica. Spotkała ich też miła niespodzianka w postaci odwiedzin sympatycznego Kota, który podarował dzieciakom bardzo przydatne w sezonie jesienno – zimowym odblaski. Zaś uczniowie klas 2 – 8 spotkali się z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego KP Cieszyn asp. Szymonem Kaźmierczakiem.

Przypominaliśmy sobie także zasady bezpieczeństwa w Internecie – zwłaszcza  dotyczące cyberprzemocy, cyberzagrożeń oraz odpowiedzialności nieletnich. Swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami klas 4 – 8 dzielił się policjant profilaktyk asp. sztab. Tomasz Pszczółka.