Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku hasło przewodnie miesiąca bibliotek brzmiało „Tu kwitnie wyobraźnia”. W związku z tym nasza biblioteka zorganizowała dla młodszych uczniów 2 konkursy plastyczne, w których mogli oni wykazać się swoją bogatą wyobraźnią. Zadaniem pierwszaków było zilustrowanie wymyślonego przez siebie zakończenia baśni „Żabi król”. Baśń ta – bez zakończenia – była czytana uczniom podczas Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Konkurs dla uczniów klas 2-3 „Przysłowia są mądrością narodu” polegał na wykonaniu ilustracji do jednego spośród sześciu podanych przysłów polskich. Konkursy te cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych. W obu konkursach przyznano po 3 nagrody główne i wiele wyróżnień.

Nagrodzeni uczniowie klas pierwszych:

I m. – Zosia Chmurska kl. 1a

II m. – Igor Kroczek kl. 1a

III m. – Władek Rajwa – kl.1a

Wyróżnienia:

Milena Rybka kl.1b

Julia Popiel kl. 1a

Basia Para kl. 1b

Olaf Szindler kl. 1a

Emilka Zgliczyńska kl.1a

Nagrodzeni uczniowie kl. 2 – 3

I m. – Leon Kowalik kl. 2a

II m. – Marta Raszyk kl. 2a

III m. – Emilia Czermak kl.3b

Wyróżnienia:

Sara Tatka kl. 3b

Filip Husar kl.2a

Oliwier Wieczorek kl. 3a

Zosia Pieczonka kl. 2a

Lena Ples kl. 3b

Maks Matias kl. 2b

Julia Macura kl. 2a

Amelia Polok kl. 2a