Szkolny konkurs biblioteczny

9 listopada odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy pt. Baśniowa kraina. W konkursie wzięło udział ośmioro przedstawicieli klas trzecich oraz klasy czwartej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością dziesięciu wybranych baśni H. Ch. Andersena, Ch. Perrault’a i braci Grimm. Uczestnicy mieli do wykonania sześć różnych zadań: dopasowywali podanego bohatera do właściwej baśni, rozpoznawali fragmenty baśni oraz autora, układali baśniowego bohatera z rozsypani literowej, rozpoznawali rekwizyty, odgadywali tytuły baśni na podstawie ilustracji oraz układali puzzle. Wszyscy uczniowie wykazali się wspaniałą znajomością baśni, a różnice w punktacji pierwszej piątki uczestników były bardzo niewielkie. Najwięcej punktów i pierwsze miejsce zdobyła Emilia Sterkowiec z klasy 4a wyprzedzając minimalnie Justynę Tiberiusz i Jakuba Kałużę z klasy 3a. W podsumowaniu uczestnicy konkursu  omówili zalety i wady wybranych bohaterów baśniowych. Po podliczeniu punktów i ogłoszeniu wyników przez panią dyrektor Ludmiłę Lewandowską wszyscy uczniowie otrzymali nagrody. Dziękujemy pani dyrektor oraz pani Reginie Krzempek za obecność i pomoc w przeprowadzeniu konkursu.